Joomla Sitelerinde Bunlardan Vazgeçemiyorum !

Joomla Sitelerinde Bunlardan Vazgeçemiyorum ! - 5.0 out of 5 based on 1 vote
3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (3 Votes)

 Joomla ile çalışmak son derece zevkli ve keyifli. Son kullanıcı için birbirinden basit ve keyifli çözümler sunuyor. Gel gelelim joomla tek başına legonun alt yeşil büyük parçası gibi. Üzerine renkli parçalar eklemek gerekli. 

Hal böyle olunca bende vazgeçilmezleri bir araya toparlayayım bana da kolaylık olsun sizlerle de paylaşayım dedim. Aşağıda direk dosya paylaşmak isterdim fakat sürekli güncellemeler olduğundan açıkçası ben de bu eklentilerin en son versiyonlarını alt yapıya entegre ediyorum. 

Joomla JCKeditor

Buradan İndirebilirsiniz / Download Here

Joomla Editör Joomla'nın içerik girme alanını Office Word ekranına benzeterek kulanım kolaylığı sağlıyor.

Widgetkit

Buradan İndirebilirsiniz / Download Here Yeni Yaklaşımı ve ek özellikleri ile içeriklere hareket kazandıran son derce kullanışlı bir eklenti.Sanırım Joomla ile standart hale gelecek. Joomla 2,5 ve Joomla 3,0 ile uyumlu versiyon.

Disqus Yorum Bileşeni

Disqus Joomla Yorum Bileşeni İndir / Download Here

Disqus yorum bileşenini sitemde de şuan kullanıyorum.Yazıların hemen altındaki yorum kısmında görebilirsiniz. Tek dosya ile siteye ekleniyor ve son derece kullanışlı. Ancak Disqus'un sitesinden üye olarak alt alanadı almalı ve bazı ayarlar yapmalısınız. 

Sitemde sağ tarafta yer alan Modülü merak edenler için ise

Disqus Yorum Modülü İndir /Download Here bu dasyayı indirerek sadece altalan adını yazarak yorumları kolayca gösterebilirler.

XMap

Buradan İndirebilirsiniz / Download Here Sitenize site haratası eklemek için önemli bir eklenti, özellikle Google ile üst sıralara çıkmak için olmazsa olmazlardan :D

Akeeba Back-up

Akeeba BAckup İndir/DOWNLOAD

içeriğe buradan ulaşılabilen gözde geri yükleme bileşeni, merak edenler nasıl kullanıldığını en alttaki "Joomla Taşıma ve Yedekleme" önerisinden ulaşabilirler 

ZOO

Buradan İndirebilirsiniz / Download Here

ZOO yootheme'nin içerik ekleme eklentisi. Son derece esnek özellikler sunan ve özellikle blog kısımları için büyük kolaylık sağlayan bir modül. Başlarda biraz uğraştırıcı ama sonra ilerleyen kullanımlar için büyük avantajlar ve kolaylıklar sağlıyor.  Eklenti ücretli ve sürekli güncellemelere ayak uyduramadığım için sitemin yeni sürümünü sadece Joomla! ile kurmayı tercih ettim. Profesyonel düşünenler için ZOO'yu kesinlikle tavsiye ederim.  

Koozka Facebook Comments and Like buttons for ZOO

Buradan İndirebilirsiniz / Download Here

Koozka, ZOO elementi için facebook üzerinden direk yorum ve beğeni eklemeyi sağlayan eklentiyi sitemin eski sürümünde de kullanmıştım.

Tags: joomla, eklenti, xmap, akeeba, extension, gerekli, öne çıkan

Betting site http://cbetting.co.uk more info for Paddy Power Offers