Asus Recovery Nasıl Yapılır ?

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

1- F3SA'da recovery(Sistem Geri Yükleme / Fabrika ayarlarına dönme) nasıl yapılır F9 ile mi?

2- Recovery yaparken DATA D: üzerindeki veriler silinirmi?
İşte Cevaplar:

1-ASUS bilgisayarlarda recovery F9 la yapılıyor. 

2-Karşınıza 3 seçenek gelecek recovery de:

1. Windowsu sadece birinci bölüntüye kurtar: Bu seçenek, sadece birinci bölüntüyü silerek size diğer bölüntüleri koruma imkanı verecek ve sürücü "C" olarak yeni bir sistem bölüntüsü oluşturacaktır.
2.Windows'u bütün Sabit Diske kurtarır: Bu seçeneki sabit disk sürücünüzde bulunan bütün bölüntüleri silecek ve sürücü "C" olarak yeni bir sistem bölüntüsü oluşturacaktır.
3.Windows'u bütün SAbit Diske 2 bölüntü olarak kurtar: Bu seçenek, sabit diskinizdeki bütün bölüntüleri silecek ve "C" (%60) ve "D" (%40) olmak üzere iki yeni bölüntü oluşturacaktır. 


Bizim için uygun olanı 1. seçenek yani d deki bilgilerin gitmemesi için bu gerekli. Ben denedim d: bölümündeki bilgilere dokunmuyor cidden ancak;bir hata söz konusu normalde yazılana göre c: ye format atması lazım bende öyle olmadı üzerine windows kurdu c deki diğer dosyalarım aynı şekilde kaldı. 3 kere denedim hepsinde aynı sonuç verdi. Fakat başka bir arkadaş da ilk denemesinde üzerine bendeki gibi windows kurmuş, 2. denemesinde ise c'ye format atıp temiz kurulum yapmış. Kısacası sana uygun olan seçenek 1. seçenek ancak kurulumdan sonra bakarsın c ye format atmamış üzerine kurmuş bir daha denersin 1.seçeneği. 

Tags: ASUS, recovery, nasıl, f5 , f9 , format

Betting site http://cbetting.co.uk more info for Paddy Power Offers